Aleksandra Gontarek

Aleksandra Gontarek

Ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Specjalizuję się w terapii manualnej. Bardzo istotną częścią wizyty jest dla mnie wywiad oraz badanie, co pozwala mi zdiagnozować problem pacjenta oraz przeanalizować mechanizmy jego powstania.
Staram się stale rozwijać, dlatego biorę udział w wielu kursach specjalistycznych z zakresu fizjoterapii. W pracy wykorzystuję m. in. terapię manualną, igłoterapię, pinoterapię, terapię narzędziową, elementy terapii mięśniowo-powięziowej oraz trening funkcjonalny.

Na co dzień trenuję również sporty walki, co pozwala mi lepiej zrozumieć biomechanikę sportów oraz mechanizmy powstawania urazów.
Małgorzata Drzewiecka Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Mam 24-letnie doświadczenie kliniczne. Pracowałam na oddziałach zabiegowych : ,,Chirurgia Ogólna” , ,,Ginekologia i Położnictwo”. Pod moją opieką znajdowali się też pacjenci onkologiczni z Oddziału Opieki Paliatywnej. Zajmuję się fizjoterapią uroginekologiczną. Posiadam liczne kursy i szkolenia w tym zakresie.

Przez cały czas podnoszę swoje kwalifikacje. Na co dzień pracuję z pacjentkami przygotowującymi się do ciąży, w ciąży i po porodzie, z bliznami, pacjentkami mającymi :

  • nietrzymanie moczu i stolca,
  • obniżenia narządów miednicy mniejszej,
  • bolesne miesiączki,
  • endometriozę,
  • zaburzenia seksualne,
  • a także z pacjentkami, które przygotowują się do zabiegów lub operacji ginekologicznych i uroginekologicznych a także po.

W swojej praktyce wykorzystuję m.in. : techniki manualne, mięśniowo-powięziowe, wisceralne, elektrostymulacje. pessary i tampony.