Łokieć tenisisty i golfisty

  • Wykorzystaj nowoczesną technologię
  • Odnajdź na nowo życie bez bólu, odzyskaj pełną sprawność

Jeżeli spędzasz dużo czasu na siedzeniu przy klawiaturze komputera, jesteś mechanikiem samochodowym, szwaczką bądź muzykiem to możesz doświadczyć objawów ,,łokcia tenisisty”.

Jest to stan zapalny nadkłykcia bocznego kości ramiennej, który jest miejscem przyczepu mięśni prostowników nadgarstka. Charakteryzuje się piekącym lub kłującym bólem po zewnętrznej stronie łokcia, który czasami schodzi po przedramieniu aż do nadgarstka po stronie grzbietowej dłoni.

Jeżeli podobny ból odczuwasz po wewnętrznej stronie łokcia, migruje on po przedramieniu do nadgarstka od wewnętrznej strony dłoni to może to oznaczać zapalenie przyczepu zginaczy przedramienia, nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej – tak zwanego ,,łokcia golfisty”. W tym przypadku objawy będzie nasilał uścisk ręki czy naciskanie klamki.

Terapia w obu przypadkach jest podobna. Często wykorzystywana jest jonoforeza, terapia kontrastowa zimno – ciepło, masaż czy ultradźwięki. Pozytywne efekty leczenia zauważa się również przez zastosowanie kinesiotapingu.

Jednakże według licznych badań naukowych najskuteczniejsze efekty w leczeniu łokcia tenisisty i łokcia golfisty daje zastosowanie fali uderzeniowej.

Sesja terapeutyczna trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut. Dzięki precyzyjnemu skierowaniu bodźca w miejsce objęte stanem zapalnym oraz skuteczności fali uderzeniowej w rozbijaniu powstałych zrostów tkankowych efekt leczniczy jest obserwowany szybciej niż w przypadku innych metod leczenia. Korzystne działanie przeciwzapalne oraz uśmierzenie bólu można uzyskać już po 4-5 zabiegach.

Zapraszamy do naszego gabinetu. W Salveo Katowice spotkasz się z indywidulanym podejściem oraz skutecznymi metodami leczenia, wykorzystywanymi we współczesnej fizjoterapii.

close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Chorzowska 216 40-101 Katowice w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".