Kolano skoczka i biegacza

  • Wykorzystaj nowoczesną technologię
  • Odnajdź na nowo życie bez bólu, odzyskaj pełną sprawność

Kolano skoczka oraz kolano biegacza to dolegliwości bólowe występujące powszechnie wśród osób aktywnych fizycznie.

Kolano skoczka to tak na prawdę przewlekły stan zapalny w miejscu przejścia mięśnia czworogłowego w więzadło właściwe rzepki. Jest on spowodowany powtarzającymi się mikrouszkodzeniami, występującymi na skutek przeciążeń treningowych lub nieodpowiedniej mechaniki poruszania się. W początkowej fazie dolegliwości bólowe pojawiają się po wysiłku i ustępują po odpoczynku. Z czasem jednak ból pojawia się już na początku wykonywania aktywności lub utrzymuje się stale.

Kolano biegacza to dolegliwości przednio bocznego obszaru kolana. Inaczej nazywane jest zespołem pasma biodrowo – piszczelowego, które rozciąga się od biodra aż do kolana po bocznej stronie uda. To właśnie tam leży problem wzmożonego napięcia mięśniowego, rzutujący bezpośrednio na przeciążenie tkanek stawu kolanowego. Ból narasta podczas aktywności fizycznej, często na skutek błędnej techniki biegu.

W procesie leczenia kolana skoczka oraz kolana biegacza powinniśmy działać przeciwbólowo, przeciwzapalnie, oraz zadbać o odpowiednią regenerację.

Skuteczną metodą leczenia wyżej wymienionych schorzeń jest fala uderzeniowa.

Dzięki zastosowaniu zabiegów fali uderzeniowej dostarczamy bodziec mechaniczny umożliwiający zwiększenie przepływu krwi i dostarczenie w miejsce urazu metabolitów przyspieszających regenerację uszkodzonych tkanek.

Pozwala to na szybki i bezpieczny powrót do aktywności fizycznej!

Zapraszamy do naszego gabinetu. Spotkasz się tu indywidulanym podejściem oraz bardzo skutecznymi rozwiązaniami jakie oferuje dzisiejsza fizjoterapia.

close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Chorzowska 216 40-101 Katowice w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".