Nasz personel

Fizjoterapeuci, masażyści, rehabilitanci SALVEO Katowice

Małgorzata Sikorska

Fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
W trakcie studiów rozwijała swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, między innymi terapii manualnej wg międzynarodowego standardu IFOMPT, kursie stabilizacji (stawów obwodowych, kręgosłupa i stawu skroniowo – żuchwowego) i innych.

(czytaj więcej …)

Alina Białożyt

Cześć, jestem Alina i jestem technikiem masażystą, oprócz tego jestem też studentką 5 roku fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze chciałam pomagać innym i fascynowała mnie ludzka anatomia. W pracy lubię łączyć różne techniki masażu, z pinopresurą, elementami terapii manualnej, czy terapią powięziową by znaleźć najlepszą terapię dla danej osoby.

Zajmuję się pacjentami bólowymi i urazowymi a także modelowaniem sylwetki oraz zabiegami anti-aging wykorzystującymi technologię Indiba, ponadto wykonuję szereg masaży leczniczych i relaksacyjnych.

Aby poszerzyć swój warsztat nieustannie pogłębiam swoją wiedzę na kolejnych kursach.

Bartek Krzesiński

Jestem absolwentem Fizjoterapii AWF Katowice.
Poza Salveo pracuję również jako fizjoterapeuta drużyny piłkarskiej oraz trener personalny.

W swojej pracy łączę techniki stawowe z terapią tkanek miękkich oraz rehabilitacją ruchową. Dużą wagę przykładam do edukacji pacjenta w celu aktywnego uczestnictwa w powrocie do zdrowia oraz autoterapii. Moje motto to: „Odpowiednio dawkowany ruch i aktywność fizyczna jest w stanie zastąpić każde lekarstwo, natomiast żaden lek nie zastąpi ruchu”. Poza fizjoterapią jestem pasjonatem sportu, podróży i dobrego jedzenia.

Aleksandra Gontarek

Ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Specjalizuję się w terapii manualnej. Bardzo istotną częścią wizyty jest dla mnie wywiad oraz badanie, co pozwala mi zdiagnozować problem pacjenta oraz przeanalizować mechanizmy jego powstania.
Staram się stale rozwijać, dlatego biorę udział w wielu kursach specjalistycznych z zakresu fizjoterapii. W pracy wykorzystuję m. in. terapię manualną, igłoterapię, pinoterapię, terapię narzędziową, elementy terapii mięśniowo-powięziowej oraz trening funkcjonalny.

Na co dzień trenuję również sporty walki, co pozwala mi lepiej zrozumieć biomechanikę sportów oraz mechanizmy powstawania urazów.

Joanna Siwiec

Jestem Absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach kierunku Fizjoterapia oraz Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego w Katowicach kierunku Technik Masażysta. Jestem terapeutką medycyny manualnej oraz igłoterapii suchej wg FRSc, instruktorem zajęć „Zdrowy Kręgosłup” w Akademii Wyobraźni Kajune. Nabywałam swoje umiejętności na licznych kursach doszkalających. Na codzień zajmuję sie przede wszystkim pacjentami bólowymi, ortopedycznymi po urazach oraz operacjach, a także terapią przeciwobrzękową. Współpracuję również ze Skating School Damiana Nawy – wyjeżdżając jako fizjoterapeuta na zgrupowania szkoleniowe hokeistów, rolkarzy oraz siatkarzy. Prywatnie jestem wokalistką, amazonką – zawodniczką Sportowego Klubu Jeździeckiego Omega w Rudzie Śląskiej.

Żaneta Kalecińska

Z wykształcenia jestem technikiem masażystą z wieloletnim doświadczeniem, pogłębiającym swoją wiedzę na licznych kursach. Prywatnie jestem fanką sportu, przede wszystkim piłki nożnej, a od niedawna również boksu tajskiego. Ulubione narzędzia pracy poza własnymi rękoma? Oczywiście Indiba i pinoterapia. W pracy chętnie wykorzystuję również terapię narzędziową IASTM oraz MTG. Staram się żeby wizyty odbywały się w swobodnej wręcz rodzinnej atmosferze.. Moje motto? „Najważniejsze żeby pacjent był zadowolony”.

Milena Chryla

Milena jest magistrem fizjoterapii. W swojej pracy wykorzystuje wiele umiejętności i technik m.in. terapii powięziowej, terapii tkanek miękkich, terapii manualnej terapii narzędziowej pinopresurę, IASTM oraz wielu innych. Stale rozwija swój warsztat pracy i wiedzy.

Głównie pracuje z pacjentami ortopedycznymi, zarówno urazowymi jak i po przebytych operacjach.

Największą satysfakcje, jak sama przyznaje, sprawia jej praca z bliznami.
W wolnym czasie uwielbia fotografować oraz odkrywać nowe miejsca podczas podróży.

Pavlo Vivcharyk

Jestem zarówno magister jak i pasjonat fizjoterapii. Nieprzerwanie poszerzam swoją wiedzę na kursach specjalistycznych oraz jestem otwarty na nowe wyzwania.

Najbardziej interesuję się rehabilitacją sportową i ortopedyczną.
Posługuję się biegle językiem ukraińskim i rosyjskim.

Prywatnie pasjonuję się także piłką nożną

Małgorzata Drzewiecka

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Mam 24-letnie doświadczenie kliniczne. Pracowałam na oddziałach zabiegowych : ,,Chirurgia Ogólna” , ,,Ginekologia i Położnictwo”. Pod moją opieką znajdowali się też pacjenci onkologiczni z Oddziału Opieki Paliatywnej. Zajmuję się fizjoterapią uroginekologiczną. Posiadam liczne kursy i szkolenia w tym zakresie.
Przez cały czas podnoszę swoje kwalifikacje. Na co dzień pracuję z pacjentkami przygotowującymi się do ciąży, w ciąży i po porodzie, z bliznami, pacjentkami mającymi :
-nietrzymanie moczu i stolca,
– obniżenia narządów miednicy mniejszej,
– bolesne miesiączki,
– endometriozę,
-zaburzenia seksualne,
– a także z pacjentkami, które przygotowują się do zabiegów lub operacji ginekologicznych i uroginekologicznych a także po.

W swojej praktyce wykorzystuję m.in. : techniki manualne, mięśniowo-powięziowe, wisceralne, elektrostymulacje. pessary i tampony.