Ostroga piętowa

  • Wykorzystaj nowoczesną technologię
  • Odnajdź na nowo życie bez bólu, odzyskaj pełną sprawność

Czy odczuwasz ból lub dyskomfort w okolicach pięty lub podeszwy stopy?

Pierwsze kroki po wstaniu z łóżka są najbardziej bolesne?

Czy ból nasila się podczas chodzenia, biegania, skakania?

Może występuje już cały czas, nawet podczas spoczynku?

Możliwe, że zmagasz się z ostrogą piętową

Jest ona spowodowana zapaleniem rozcięgna podeszwowego, które przewlekle przeciążane może pociągać za guz piętowy powodując narastanie wyrostka skierowanego w stronę palców. Powstającą w ten sposób zmianę zwyrodnieniową możemy rozpoznać i zróżnicować poprzez wykonanie zdjęcia RTG. Czynnikami predysponującymi do powstania tego schorzenia są: praca stojąca, nadwaga, wiek, intensywne uprawianie sportu oraz niedopasowane i niewygodne obuwie.

Zwyrodnienia powstałe na skutek ostrogi piętowej można usuwać chirurgicznie, aczkolwiek istnieje równie skuteczna metoda radzenia sobie z tym problemem bez konieczności użycia skalpela.

Najskuteczniejszą metodą nieinwazyjnego leczenia ostrogi piętowej jest fala uderzeniowa.

Wykorzystując bodziec fali akustycznej tkanki pobudzane są do regeneracji poprzez poprawę krążenia, a co za tym idzie przyspieszenie metabolizmu i procesów leczenia. Normalizując napięcie w obrębie rozcięgna podeszwowego stopy jesteśmy w stanie zwalczyć objawy bólowe w obrębie guza piętowego.

Zabieg powinno wykonywać się średnio raz w tygodniu. Jego zaletami są; krótki czas trwania – kilka do kilkunastu minut, oraz to, że pacjent odczuwa istotne zmniejszenie w dolegliwościach bólowych już po 5 sesjach.

Zapraszamy do naszego gabinetu. Spotkasz się tu z indywidualnym podejściem oraz skutecznymi metodami, oferowanymi przez współczesną fizjoterapię.

close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Chorzowska 216 40-101 Katowice w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".