Leczenie falą uderzeniową

Fala uderzeniowa – co to jest?

Fala uderzeniowa, czyli fala akustyczna, często wykorzystywana jest w rehabilitacji dzięki swoim niezwykłym właściwościom. Pomocne w tym są specjalne urządzenia, które emitują daną falę. Na ich głowice nakłada się specjalny żel, a potem przykłada się sprzęt do konkretnego miejsca na ciele. Zabiegi falą uderzeniową są pomocne w wielu schorzeniach i dolegliwościach, a to ze względu na szerokie spektrum działania.

W Centrum Aktywnej Rehabilitacji Salveo Katowice mamy wiedzę, doświadczenia i sprzęt, dzięki którym możemy Ci pomóc! Zabieg fali uderzeniowej dostępny jest w naszym gabinecie, a wykonują go specjaliści fizjoterapeuci. Przyjdź i skonsultuj swoje dolegliwości z fizjoterapeutą, który oceni czy fala uderzeniowa jest odpowiednia właśnie dla Ciebie.
Aby skorzystać z zabiegu fali uderzeniowej nie potrzebujesz skierowania.

Leczenie falą uderzeniową – jak działa?

Fala uderzeniowa w fizjoterapii ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Bo działa na kilka sposobów. Wśród nich wymienia się:

  • działanie przeciwbólowe,
  • działanie regeneracyjne,
  • działanie relaksacyjne,
  • działanie przekrwienne,
  • działanie defragmentacyjne.

Co to konkretnie oznacza dla pacjenta? W zależności od schorzeń fala uderzeniowa może łagodzić ból, przyspieszać łagodzenie stanów zapalnych, likwidować niektóre zmiany zwyrodnieniowe, poprawić krążenie krwi, przywracać sprawność ruchową, regenerować tkanki, ale nie tylko. Mówi się też o korzyściach fali uderzeniowej na cellulit, rozstępy oraz blizny. Co ważne, w wielu przypadkach efekty leczenia mogą być już widoczne po pierwszym zabiegu, co szczególnie doceniają pacjenci zmagający się z bólem.

Zabieg falą uderzeniową

Zabiegi falą uderzeniową – wskazania

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w rehabilitacji, a lista wskazań do takiego leczenia jest długa. Decyzję o jej zastosowaniu podejmuje oczywiście doświadczony fizjoterapeuta. Kiedy najczęściej wykorzystuje się zabiegi falą uderzeniową? Między innymi w leczeniu takich dolegliwości jak:

Po przeprowadzonych zabiegach możliwe są skutki uboczne. Nie są one groźne, wśród nich pojawiają się przeważnie zaczerwienienia, miejscowe obrzęki, mrowienie czy delikatne krwiaki.

Zabieg falą uderzeniową w Salveo w Katowicach

Fala uderzeniowa przeciwwskazania

Mimo wielu pozytywnych właściwości leczenia falą uderzeniową, nie w każdym przypadku można ją stosować. Wśród przeciwwskazań do tej formy terapii wymienia się zaburzenia krzepliwości, nowotwory, ciążę, choroby neurologiczne, ostre infekcje tkanek miękkich/kości, ostre stany zapalne z obrzękami czy polineuropatię demielinizacyjną. Z fali uderzeniowej muszą również zrezygnować pacjenci z wszczepionymi rozrusznikami serca.

Fala uderzeniowa Katowice

Doskonałe efekty fali uderzeniowej, jej nieinwazyjny charakter oraz duża skuteczność wpływają na coraz większe zainteresowanie tą formą leczenia. Szukasz gabinetu na Śląsku, w Katowicach, w którym stosuje się terapie z wykorzystaniem wspomnianej fali uderzeniowej? Zajrzyj do SALVEO w Katowicach. Umów się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i dowiedz się więcej o możliwości leczenia twoich dolegliwości.