Blog

Chiński zegar

Czy Wiesz, że w ciągu doby, co dwie godziny twój organizm koncentruje swoją uwagę na innym narządzie/systemie? Przez ten czas, raz na dobę jest właśnie czas jego maksymalnej aktywacji.

Yamamoto

Nowa Akupunktura Czaszki Doktora Yamamoto jest jak nazwa wskazuje, systemem relatywnie nowym. Doktor Toshikatsu Yamamoto z Japonii podczas swoich doświadczeń z pacjentami odkrył, że obszary na głowie i szyi są powiązane z narządami i organami wewnętrznymi człowieka.

Słowo o akupunkturze

W tradycyjnym nauczaniu metod akupunktury oznacza to, że osoba wykonująca zabiegi nie powinna mieć wątpliwości co do skuteczności – rezultaty powinny być widoczne natychmiastowo.

Masaż tensegracyjny

Co to jest masaż tensegracyjny ?
Jest to rodzaj masażu leczniczego, a jego celem jest przywrócenie prawidłowego napięcia, funkcji kończyn oraz pozbycie się źródła bólu.
Dlaczego akurat nazwa tensegracja ?

Zespół cieśni nadgarstka

Jedna z najczęściej spotykanych neuropatii obwodowych, spowodowana zwiększeniem ciśnienia w kanale nadgarstka lub zmniejszeniem jego objętości. Prowadzi to do ucisku i zaburzeń ukrwienia nerwu pośrodkowego. Statystycznie kobiety chorują na nią częściej niż mężczyźni.
Cieśń nadgarstka to sztywna przestrzeń o włóknisto-kostnych ścianach. Rozwija się poprzez ucisk nerwu pośrodkowego na drodze jego przebiegu przez nadgarstek. Charakterystyczne objawy to ból, drętwienie lub mrowienie w obszarze zaopatrywanym przez nerw pośrodkowy dłoniowa powierzchnia kciuka, palec wskazujący i palec środkowy). Często charakterystycznym objawem są też ból i parestezje nocne.
(czytaj więcej …)

Rozstępy

Rozstępy (striae distensae) to wrzecionowate pasma wyglądem przypominające bliznę przebiegające równolegle wykazujące również wiele jej cech w obrazie histopatologicznym.

Krzem w różnych dziedzinach życia

Czy wiedziałeś, że krzem jest drugim najważniejszym pierwiastkiem na naszej planecie, zaraz po tlenie? Udział wagowy zawartości krzemu w zewnętrznych sferach Ziemi wynosi prawie 27%.
Naukowcy Seaborn i Nielsen, udowodnili istotną rolę krzemu w syntezie włókien kolagenowych. Z kolei Reffit i współpracownicy udowodnili, iż kwas ortokrzemowy w stężeniach fizjologicznych stymuluję syntezę kolagenu. Dzięki procesowi krystalizacji nasze kości są twardsze. Natomiast za elastyczność kości odpowiada właśnie kolagen.

Refleksoterapia twarzy

Refleksologia jest starożytną i naturalną formą uzdrawiania służąca ludziom od stuleci.
Refleksologia to forma zdecydowanego, a zrazem delikatnego masażu działającego na obszary refleksyjne na twarzy w celu:

  • Obniżenia poziomu napięcia w ciele fizycznym
  • Świadomego wyciszenia umysłu
  • Oswojenia emocji
  • Nawiązania świadomej więzi z poziomem duchowym

(czytaj więcej …)

Aurikuloterapia – terapia ucha

Aurikuloterapia to metoda znana i wykorzystywana od wieków w leczeniu wielu chorób. Polega na stymulacji specyficznych punktów małżowiny usznej w celu oddziaływania na poszczególne narządy i zaburzenia. Na małżowinie znajdują się receptory wszystkich układów i części ciała. Aurikuloterapia należy do tzw. mikrosystemu, pozwalającego wpływać na nasz organizm poprzez reakcje odruchowe, czyli za pośrednictwem układu nerwowego.

Na dzień dzisiejszy jest to udokumentowana naukowo, dziedzina medycyny, spopularyzowana w krajach Europy Zachodniej, bardzo często praktykowana przez lekarzy.
(czytaj więcej …)

Stres w diecie

Wszyscy wiemy, że stres ma na nas negatywny wpływ, ale czy na pewno jesteśmy świadomi jak bardzo potrafi władać naszym organizmem?

Według najnowszych badań stres może sprawiać, że Twoje ciało zareaguje na zdrowy posiłek z sałatą podobnie jak na cheeseburgera z podwójnym bekonem.
Badania przeprowadzone na 58 kobietach, pokazały neutralizację korzyści jedzenia zdrowych posiłków.
(czytaj więcej …)

Urazy a terapia pożywieniem i naturoterapia

Urazy nigdy nie są planowane. Może się więc zdarzyć, że zanim trafisz do terapeuty, minie trochę czasu. Wiadomo, że im szybsza reakcja tym łatwiejszy proces zdrowienia, dlatego warto od razu podjąć działania zmniejszające konsekwencje kontuzji.
Czy medycyna naturalna ma to pomysł? Oczywiście!
I właśnie o tym kilka słów napisała nasza Terapeutka Żywieniowa Bożena Górek.
(czytaj więcej …)

Masaż w stresie…

Masaż – to ogólnie rzecz ujmując, forma oddziaływania na drugiego człowieka dotykiem, praktykowana od starożytności. Celem masażu było rozluźnienie i działanie lecznicze. Przez setki lat opracowano wiele rodzajów masażu w zależności od jego celu jakiemu ma służyć.

Najbardziej powszechną formą masażu w naszej strefie geograficznej jest tzw. masaż klasyczny. Stał się on bazą do formy leczniczej albo relaksacyjnej.
(czytaj więcej …)

close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Chorzowska 216 40-101 Katowice w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".