Blog

zabieg falą uderzeniową w Katowocahc w Salveo

Fala uderzeniowa — co to jest? Jak działa fala uderzeniowa?

Rehabilitacja oraz fizjoterapia to dziedziny, które na przestrzeni ostatnich lat przeszły ogromną transformację. Wdrożono nowe metody terapii, które pozwalają nie tylko na osiągnięcie lepszych efektów, ale także w krótszym czasie. Jednym z nowatorskich sposobów, które wykorzystujemy w naszym gabinecie w Katowicach, jest fala uderzeniowa. Co warto o niej wiedzieć?

morskie powietrze

Inhalacje wodorem – co dają, korzyści

Zabieg, który jest szybki, skuteczny i daje natychmiastowe efekty, pozytywnie wpływając na pracę całego organizmu? To możliwe! Inhalacje wodorem zyskują coraz więcej zwolenników i nic w tym dziwnego. Dzięki nim możesz zadbać o zdrowie, doskonałe samopoczucie i świetny wygląd, a przy tym zabieg nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych! Sprawdź, jakie korzyści przynoszą inhalacje wodorem i kto może z nich skorzystać.

Chiński zegar

Czy Wiesz, że w ciągu doby, co dwie godziny twój organizm koncentruje swoją uwagę na innym narządzie/systemie? Przez ten czas, raz na dobę jest właśnie czas jego maksymalnej aktywacji.

Yamamoto

Nowa Akupunktura Czaszki Doktora Yamamoto jest jak nazwa wskazuje, systemem relatywnie nowym. Doktor Toshikatsu Yamamoto z Japonii podczas swoich doświadczeń z pacjentami odkrył, że obszary na głowie i szyi są powiązane z narządami i organami wewnętrznymi człowieka.

Słowo o akupunkturze

W tradycyjnym nauczaniu metod akupunktury oznacza to, że osoba wykonująca zabiegi nie powinna mieć wątpliwości co do skuteczności – rezultaty powinny być widoczne natychmiastowo.

Masaż tensegracyjny

Co to jest masaż tensegracyjny ?
Jest to rodzaj masażu leczniczego, a jego celem jest przywrócenie prawidłowego napięcia, funkcji kończyn oraz pozbycie się źródła bólu.
Dlaczego akurat nazwa tensegracja ?

ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA – PRZYCZYNY I REHABILITACJA

To jedna z najczęściej spotykanych neuropatii obwodowych, spowodowana zwiększeniem ciśnienia w kanale nadgarstka lub zmniejszeniem jego objętości, która prowadzi do ucisku i zaburzeń ukrwienia nerwu pośrodkowego.
Cieśń nadgarstka to sztywna przestrzeń o włóknisto-kostnych ścianach. Częściej spotykana u kobiet niż u mężczyzn.(czytaj więcej …)

Rozstępy

Rozstępy (striae distensae) to wrzecionowate pasma wyglądem przypominające bliznę przebiegające równolegle wykazujące również wiele jej cech w obrazie histopatologicznym.

Krzem w różnych dziedzinach życia

Czy wiedziałeś, że krzem jest drugim najważniejszym pierwiastkiem na naszej planecie, zaraz po tlenie? Udział wagowy zawartości krzemu w zewnętrznych sferach Ziemi wynosi prawie 27%.
Naukowcy Seaborn i Nielsen, udowodnili istotną rolę krzemu w syntezie włókien kolagenowych. Z kolei Reffit i współpracownicy udowodnili, iż kwas ortokrzemowy w stężeniach fizjologicznych stymuluję syntezę kolagenu. Dzięki procesowi krystalizacji nasze kości są twardsze. Natomiast za elastyczność kości odpowiada właśnie kolagen.

Refleksoterapia twarzy

Refleksologia jest starożytną i naturalną formą uzdrawiania służąca ludziom od stuleci.
Refleksologia to forma zdecydowanego, a zrazem delikatnego masażu działającego na obszary refleksyjne na twarzy w celu:

  • Obniżenia poziomu napięcia w ciele fizycznym
  • Świadomego wyciszenia umysłu
  • Oswojenia emocji
  • Nawiązania świadomej więzi z poziomem duchowym

(czytaj więcej …)

AKUPUNKTURA UCHA czyli czym jest aurikuloterapią i kiedy z niej korzystać

Aurikuloterapia to metoda znana i wykorzystywana od wieków w leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Co ważniejsze, udokumentowana naukowo dziedzina medycyny i bardzo często praktykowana przez lekarzy.

 

Wyobraź sobie, że na małżowinie znajdują się receptory wszystkich układów i części ciała, taka mała mapa ciała. Stymulując, poprzez użycie małych igieł, specyficznych punktów ucha, oddziałujemy na poszczególne narządy i problemy z nimi związane. Aurikuloterapia należy do tzw. mikrosystemu, pozwalającego wpływać na nasz organizm poprzez reakcje odruchowe, czyli za pośrednictwem układu nerwowego.

Stres w diecie

Wszyscy wiemy, że stres ma na nas negatywny wpływ, ale czy na pewno jesteśmy świadomi jak bardzo potrafi władać naszym organizmem?

Według najnowszych badań stres może sprawiać, że Twoje ciało zareaguje na zdrowy posiłek z sałatą podobnie jak na cheeseburgera z podwójnym bekonem.
Badania przeprowadzone na 58 kobietach, pokazały neutralizację korzyści jedzenia zdrowych posiłków.
(czytaj więcej …)

URAZY – JAK SOBIE RADZIĆ NATURALNYMI SPOSOBAMI

Urazy nigdy nie są planowane i nie zawsze uważamy, że jest nam od razu potrzebna pomoc fizjoterapeuty. Może się więc zdarzyć, że zanim do niego trafisz, minie trochę czasu.
Dlatego warto od razu zrobić coś, co pomoże zmniejszyć konsekwencje kontuzji czy urazu, pamiętają, że im szybsza reakcja tym łatwiejszy będzie proces zdrowienia.
Czy medycyna naturalna ma to pomysł? Oczywiście!(czytaj więcej …)

JAK DZIAŁA MASAŻ I DLACZEGO JEST NAM POTRZEBNY

Masaż, jako forma oddziaływania na drugiego człowieka poprzez dotyk, praktykowana jest od starożytności. Na początku celem masażu było jedynie rozluźnienie, z czasem zaczęto zauważać także jego działanie lecznicze.
Przez setki lat opracowano wiele rodzajów masażu, dopasowując go do potrzeb człowieka.(czytaj więcej …)