Rehabilitacja stopy

Dla kogo rehabilitacja stopy?

Jeśli wydaje Ci się, że zabiegi rehabilitacyjne na stopę dedykowane są wyłącznie zawodowym sportowcom, narażonym na częste kontuzje i przeciążenia, to jesteś w błędzie! Współczesna rehabilitacja stopy to propozycja dla każdego, kto zmaga się z bólem w obrębie stopy, jest po kontuzji lub wypadku, albo częściowo utracił sprawność w stopie w wyniku przebytej choroby. Bez względu na to, czy Twój problem trwa od lat czy jest sprawą stosunkowo świeżą, zasługujesz na komfortowe życie bez bólu i kłopotów z poruszaniem się! Fizjoterapia w Katowicach w SALVEO to Twoja szansa na lepszą codzienność!

zabiegi rehabilitacyjne stopy

Kiedy potrzebna jest rehabilitacja stopy?

Stopy każdego dnia niosą nas przez świat, robiąc tysiące kroków i stabilizując nasze ciała. Nie doceniamy ich ciężkiej pracy, dopóki nie doznamy urazu lub póki nie dotknie nas choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego.

Jeśli z jakiegoś powodu odczuwasz w stopie ból, a chodzenie sprawia Ci trudność – czym prędzej udaj się do specjalisty, przyjdź na rehabilitację w Katowicach! Współczesna rehabilitacja stopy i rehabilitacja śródstopia oferuje metody leczenia, które można wdrożyć niemal natychmiast po urazie. A im prędzej rozpocznie się walkę z bólem i ograniczeniem ruchu, tym szybciej stopa ma szansę powrócić do pełnej sprawności. Zabiegi oraz ćwiczenia rehabilitacyjne na stopę przydają się m.in.:

Jakie zabiegi rehabilitacyjne na stopę są polecane?

Skuteczne zabiegi rehabilitacyjne na stopę to te, które łączą w sobie klasyczną fizjoterapię i rehabilitację z najnowszymi zdobyczami techniki i medycyny. Ważny jest również czas rozpoczęcia fizjoterapii, dlatego nawet rehabilitacja stopy po złamaniu powinna rozpocząć się jak najszybciej. Choć rehabilitacja po złamaniu pięty będzie przebiegać nieco inaczej niż rehabilitacja po złamaniu kości śródstopia, to w obu przypadkach można spodziewać się zestawu składającego się z zabiegów leczniczych (niwelujących ból i obrzęk), fizykoterapii pobudzającej tkanki do szybszej regeneracji oraz profilaktyki, obejmującej m.in. ćwiczenia rehabilitacyjne na stopę, których regularne wykonywanie nie tylko przywróci pełną sprawność, ale i pomoże uniknąć kolejnych urazów stopy w przyszłości.

W gabinecie rehabilitacyjnym SALVEO proponujemy następujące zabiegi rehabilitacyjne na stopę w Katowicach:

Gdzie na zabiegi rehabilitacyjne na stopę w Katowicach?

Katowice to duże miasto, doskonale skomunikowane z innymi miejscowościami Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, dlatego jeśli jesteś z województwa śląskiego i potrzebna Ci rehabilitacja stopy, wybierz SALVEO! Rehabilitacja stopy w Katowicach to profesjonalna opieka i łatwy dostęp do najlepszych specjalistów z dziedziny rehabilitacji i fizjoterapii. Nasz gabinet zlokalizowany jest przy jednej z głównych dróg miasta (ul. Chorzowska 216), więc bez trudu do nas trafisz, skądkolwiek jedziesz i to niezależnie od tego, czy poruszasz się samochodem czy publicznym środkiem transportu. U nas znajdziesz pomoc, pozbędziesz się utrudniającego funkcjonowanie bólu i poddasz się skutecznemu leczeniu, za które Twoje stopy będą Ci wdzięczne!

W SALVEO Katowice pomagamy w różnych problemach w obrębie stopy