Zapalenie stawu biodrowego

  • Wykorzystaj nowoczesną technologię
  • Odnajdź na nowo życie bez bólu, odzyskując pełną sprawność

Może wystąpić na podłożu:

  • reumatologicznym
  • wirusowym – oprócz bólu w stawie i gorączki, może dojść do pojawienia się zmian na skórze oraz wysypki
  • bakteryjnym – w obrębie stawu pojawi się ciepło i obrzęk oraz może dochodzić do tachykardii (przyspieszonego bicia serca)
  • przeprowadzonego zabiegu operacyjnego w okolicy biodra.

Zapalenie wynikające z wykonania zabiegu operacyjnego jest dość często spotykanym stanem. Staw biodrowy to nasz największy staw. Co się z tym łączy, wiążą się z nim największe obciążenia, które w wyniku pewnych niekorzystnych warunków mogą być dla niego destrukcyjne.

Rozpoznanie stanu zapalnego biodra.

Początkowo jest to ból w samym stawie oraz pachwinie, nierzadko promieniujący do kolana. Dalej może się pojawić gorączka.

Co możemy z tym zrobić.

W Salveo Katowice w pierwszej kolejności dla zmniejszenia bólu, a zarazem wyciszenia stanu zapalnego (a ściślej- fizjologicznego przyśpieszenia go) wykorzystujemy technologię Indiba Activ. Kolejnym krokiem jest dobranie indywidualnie terapii, aby zmaksymalizować efektywność działan.

Ważnym jest, aby mieć świadomość, że leczenie zapalenia stawu biodrowego z wykorzystaniem tylko tabletek przeciwzapalnych i przeciwbólowych jest bardzo mało efektywne. Ponadto taki sposób leczenia, może negatywnie wpłynąć na staw w przyszłości, przyśpieszając jego zużycie i dalsze komplikacje.

Dlatego najpierw wyciszamy stan zapalny, a następnie:

  • pracujemy nad rozluźnieniem mięśni dna miednicy oraz nad mięśniami pośladkowymi, które często przy stanach zapalnych bioder stają się sztywne i niewydolne
  • A dalej pracujemy nad ruchomością stawu, tak by poprawić zakres jego ruchomości

Takie podejście naprawdę przyśpieszenia leczenie, prowadząc szybko od odzyskania pełnej sprawności.

close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Chorzowska 216 40-101 Katowice w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".