Kolano kinomana

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność

Co to jest kolano kinomana?

Tajemnicze kolano kinomana to tak naprawdę zapalenie stawu rzepkowo-udowego. Staw ten zlokalizowany jest pomiędzy rzepką, a przednią częścią kości udowej. Początkowo jest to trudna do zdiagnozowania przypadłość. W późniejszym czasie pojawia się trzeszczenie lub strzelanie w stawie kolanowym. Brak podjęcia jakichkolwiek działań, może przyczynić się do szybszej degeneracji stawów kolanowych oraz trudniejszych do wyleczenia bólów.

Objawy pojawiają się najczęściej podczas dłuższego przebywania w pozycji siedzącej ze zgiętymi stawami kolanowymi…stąd nazwa przypadłości.

Kolano kinomama – przyczyny

Do przyczyn schorzenia zalicza się brak równomiernej pracy kolan oraz przykurcze mięśniowe, przyczyniające się do nadmiernego obciążania rzepki. Inny możliwy powód to wadliwa budowa stawu kolanowego, gdzie więzadło rzepki ustawione jest bocznie w stosunku do kości piszczelowej (zamiast centralnie).

Przypadłość ta dotyczy głównie osoby nadmiernie przebywające w pozycji siedzącej, może również dotknąć kobiety często używające butów na wysokim obcasie (brak całkowitego wyprostu w stawie kolanowym i nadmierne obciążanie rzepki).

Jeśli zauważasz u siebie podobne objawy, odwiedź nas koniecznie, a pomożemy Tobie.

Fizjoterapia kolana kinomana w SALVEO Ruda Śląska

Wyróżnia nas indywidualne podejście do pacjenta i jego procesu leczenia oraz innowacyjna technologia Indiba Activ.

Indiba sprawia, że proces zdrowienia staje się bardziej komfortowy oraz znacznie skrócony.