Halluks

  • Wykorzystaj nowoczesną technologię
  • Odnajdź na nowo życie bez bólu, odzyskaj pełną sprawność

Paluch koślawy, czyli popularny “halluks” to deformacja w przedniej części stopy, a dokładnie stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Przypadłość ta uważana jest za nieestetyczną oraz sprawia ból podczas chodzenia.

Przyczyn może być niestety wiele. Wymienia się tu między innymi chodzenie na wysokim obcasie, co obciąża znacznie przodostopie. Jeśli ponadto but ułożony w tzw. Szpic, potęguje to ucisk.

Wiemy jednak, że problemy z tym schorzeniem miewają również osoby, nie poruszające się w obuwiu na wysokim obcasie. Powodów można wtedy szukać w ustawieniu ich miednicy względem reszty ciała i przesunięcia w ten sposób środka ciężko do przodu. Przesunięty w przód środek ciężkości, może powodować podobny efekt jak chodzenie na wysokim obcasie…

Warto skorzystać z porady fizjoterapeuty, który oceni postawę pod tym kątem oraz zastosuje odpowiednie środki w postaci ćwiczeń, terapii czy też np. specjalnie dobranych wkładek.

Zapraszamy do Salveo w Katowicach.

Tutaj każdy może liczyć na indywidualne traktowanie!

Im szybciej podejmiesz działania tym lepsze efekt uzyskasz i mniejszym nakładem środków oraz wysiłku.

Co ważne. Nasze działania wspomagamy unikalną technologią Indiba Activ, dzięki której intensywnie wspomagamy leczenie stanów zapalnych oraz regenerację zdegenerowanych tkanek.