Halluks

  • Wykorzystaj nowoczesną technologię w rehabilitacji stopy!
  • Odnajdź na nowo życie bez bólu, odzyskaj pełną sprawność

Co to jest halluks

Paluch koślawy, czyli popularny “halluks” to deformacja w przedniej części stopy, a dokładnie stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Przypadłość ta uważana jest za nieestetyczną oraz sprawia ból podczas chodzenia.

Halluksy - przyczyny

Przyczyn może być niestety wiele. Wymienia się tu między innymi chodzenie na wysokim obcasie, co obciąża znacznie przodostopie. Jeśli ponadto but ułożony w tzw. Szpic, potęguje to ucisk.

Wiemy jednak, że problemy z tym schorzeniem miewają również osoby, nieporuszające się w obuwiu na wysokim obcasie. Powodów można wtedy szukać w ustawieniu ich miednicy względem reszty ciała i przesunięcia w ten sposób środka ciężko do przodu. Przesunięty w przód środek ciężkości, może powodować podobny efekt jak chodzenie na wysokim obcasie…

Halluksy - leczenie, rehabilitacja w SALVEO Katowice

Warto skorzystać z porady fizjoterapeuty, który oceni postawę pod tym kątem oraz zastosuje odpowiednie środki w postaci ćwiczeń, terapii czy też np. indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Zapraszamy do SALVEO w Katowicach.

Tutaj każdy może liczyć na indywidualne traktowanie!

Im szybciej podejmiesz działania, tym lepsze efekt uzyskasz i mniejszym nakładem środków oraz wysiłku.

Co ważne. Nasze działania łączymy z unikalną technologią Indiba Activ, dzięki której intensywnie wspomagamy leczenie stanów zapalnych oraz regenerację zdegenerowanych tkanek.