Skręcenie stawu skokowego

  • Wykorzystaj nowoczesną technologię
  • Odnajdź na nowo życie bez bólu, odzyskaj pełną sprawność

Jak postępować w przypadku skręconej kostki?

Jeśli doszło to lekkiego skręcenia (w szczególności 1 stopnia) i wiadomym jest, że nie doszło do uszkodzenia kości…nie powinno się unieruchamiać stawu skokowego. Podczas unieruchomienia proces leczenia zachodzi wolniej, dlatego należy je stosować wtedy, kiedy jest to koniecznie i tak krótko jak to jest możliwe.

Więcej o współczesnym modelu postępowania po urazach w stanie ostrym, można się dowiedzieć z tego filmu:

Współczesny model leczenia skręconego stawu skokowego, zakłada zatem jak najszybsze ODPOWIEDNIE uruchomienie uszkodzonego stawu wraz z działaniami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi. Jednak bez pomocy leków typu NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne).

Brak tych odpowiednich działań może mieć wpływ na wydłużenie procesu leczenia oraz, co ważniejsze nawroty kontuzji.

Dlaczego rehabilitacja jest tak ważna?

W wyniku skręceniu stawu skokowego dochodzi do osłabienia mięśni stabilizujących “kostkę” oraz poruszających stopą. Następstwem tego, może być mniejszy zakres ruchu i jego późniejsze utrwalenie oraz właśnie sposobność do kolejnych podobnych urazów.

Dobrze przeprowadzona rehabilitacja wzmacnia staw i mięśnie, uwalniając od bólu.

Poprawa siły właściwych mięśni obniża ryzyko odnowienia się urazu, co ma ogromne znaczenie dla każdej osoby poważnie traktującej sport.

Kiedy rozpocząć rehabilitację stawu skokowego?

Im szybciej rozpoczniesz usprawnianie, tym szybciej powrócisz do zdrowia.

Uwaga! Możliwe jest rozpoczęcie rehabilitacji praktycznie od razu po urazie.

Poprawa jest widoczna gołym okiem, zmniejszenie obrzęku kostki i zredukowanie odczucia bólu nawet o połowę już po pierwszej wizycie w Salveo….

close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Chorzowska 216 40-101 Katowice w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".