Fizjoterapeuta uroginekologiczny dla mężczyzn – kiedy warto zgłosić się do urofizjoterapeuty?

Fizjoterapeuta uroginekologiczny dla mężczyzn – kiedy warto zgłosić się do urofizjoterapeuty?

Panuje powszechne przekonanie, że problemy dotyczące nietrzymania moczu czy bólu podczas współżycia dotyczą wyłącznie kobiet. W rzeczywistości jednak fizjoterapia urologiczna dla mężczyzn to odpowiedź na wiele problemów zdrowotnych, które dotykają panów w różnym wieku. Kiedy warto wybrać się do urofizjoterapeuty? Na jakie męskie przypadłości pomoże taki specjalista?

Fizjoterapeuta uroginekologiczny – czym się zajmuje?

Fizjoterapia uroginekologiczna mylnie jest postrzegana jako dziedzina fizjoterapii skierowana wyłącznie do kobiet. Zapewne wynika to z faktu, iż jeden z członów nazwy wskazuje na specjalizację kierowaną typowo do kobiet, czyli na ginekologię. W rzeczywistości jednak fizjoterapeutę uroginekolgicznego można nazywać także urofizjoterapeutą, specjalista ten bowiem zajmuje się schorzeniami i dysfunkcjami w obrębie dna miednicy i układu moczowo-płciowego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Każdy pan, który boryka się z problemami zdrowotnymi, postrzeganymi powszechnie jako te wstydliwe, powinien czym prędzej zdecydować się na wizytę u urofizjoterapeuty. Wczesne zdiagnozowanie problemu i możliwie najszybsze rozpoczęcie fizjoterapii to skuteczniejsze efekty leczenia osiągane w krótszym czasie.

Kiedy zgłosić się na fizjoterapię urologiczną dla mężczyzn?

Istnieje dość szeroki katalog objawów, z którymi należy zgłosić się do fizjoterapeuty urologicznego. Do najpopularniejszych należą:

  • problemy związane z oddawaniem moczu: nietrzymanie moczu, ból podczas oddawania moczu, częstomocz, trudności w oddawaniu moczu;
  • ból prącia, zwłaszcza ból podczas erekcji i stosunku;
  • zaburzenia erekcji i potencji;
  • obecność krwi w moczu lub spermie;
  • brak spermy lub znaczne zmniejszenie jej ilości;
  • zespoły bólowe miednicy mniejszej.

Fizjoterapia urologiczna dla mężczyzn – w czym pomaga?

Fizjoterapia urologiczna dla mężczyzn wspomaga leczenie:

  • zespołu przewlekłego bólu miednicy u mężczyzn;
  • pęcherz nadreaktywnego;
  • choroby Peyroniego;
  • nietrzymania moczu.

Fizjoterapia urologiczna to także nieoceniona pomoc w przygotowaniu pacjenta do operacji – przede wszystkim do zabiegu prostatektomii, ale nie tylko – oraz forma rehabilitacji pooperacyjnej, przyspieszającej powrót pacjenta do sprawności i uniknięcia powikłań pozabiegowych.

Co można zyskać, korzystając z pomocy urofizjoterapeuty?

Terapia u urofizjoterapeuty pomaga przywrócić komfort życiowy, skutecznie zwalczając dolegliwości bólowe i przywracając sprawność narządów płciowych, układu moczowego i mięśni dna miednicy.

Fizjoterapia urologiczna dla mężczyzn to doskonały sposób na wsparcie leczenia farmakologicznego i chirurgicznego. Ta forma rehabilitacji zwalcza wstydliwe męskie problemy związane z oddawaniem moczu, dysfunkcjami seksualnymi, ale przede wszystkim – pozwala żyć bez bólu i z poczuciem komfortu przy wykonywaniu codziennych czynności.